Dagangan Forex

Dagangan Forex

Dagangkan Forex
bersama FP Markets

Click here for our
typical forex spreads

Pasaran tukaran asing global merupakan salah satu daripada pasaran terpantas, paling cair dan paling mengujakan. Sertai ribuan pedagang yang telah berdagang bersama FP Markets, broker forex yang memenangi berbilang anugerah dari Australia, yang menawarkan lebih 60 pasangan fx dalam semua mata wang utama, 24 jam sehari, 5 hari seminggu. Semua pasangan mata wang utama melibatkan Dolar AS (USD) sebagai sama ada mata wang asas atau mata wang lawan. Pasangan mata wang utama termasuklah GBP/USD, EUR/USD dan USD/JPY.

FP Markets offers you consistently tight spreads, starting from as low as 0.0 pips. We’ve partnered with leading banking and non-banking financial institutions to ensure a deep liquidity pool, so that you get among the best available market prices and ultra-low latency order execution. FP Markets offers much more than Forex trading! We also offer CFDs across Indeks, Komoditi, Saham & Mata Wang Kripto on consistently tighter spreads in unparalleled trading conditions.

6 reasons to
choose FP Markets

An Australian-regulated
Forex broker

Dikawal Selia Secara Global

Segregated client funds & regulation in Australia

Spread Lebih Ketat

Market leading spreads from 0.0 pips, 24/5

Faster Execution

Low latency, ultra-fast execution under 40ms

Advanced Platforms

MT4, MT5 & Webtrader with superior client portal

Sokongan Berbilang Bahasa 24/5

Award winning support &personal account managers

Established in 2005

15 years trading experience

Apakah Dagangan Forex?

Dagangan forex melibatkan pembelian satu mata wang dan penjualan mata wang lain secara serentak. Menerusi analisis mendalam, pedagang akan meramal arah pergerakan harga yang berpotensi bagi mata wang berkenaan dan cuba untuk meraih keuntungan daripada perbezaan harga yang berdasarkan ketidakstabilan itu. Tiada tukaran berpusat bagi dagangan forex. Sebaliknya, ia dilakukan sama ada secara elektronik atau dalam talian, antara rangkaian komputer di seluruh dunia. Pasaran dibuka 24 jam sehari dan 5 hari seminggu.

An Example of
Leveraged CFD Trading

Diandaikan anda ingin mendagangkan CFD, dengan aset dasarnya merupakan pasangan mata wang AUD/USD, yang turut dikenali sebagai “Aussie”. Mari andaikan bahawa pasangan AUD/USD itu didagangkan pada:

Anda memutuskan untuk membeli USD pada nilai AUD 20,000 kerana anda berasa bahawa harga AUD/USD akan meningkat tidak lama lagi. Leveraj akaun anda ditetapkan pada 1:100. Hal ini bermakna anda perlu mendepositkan sebanyak 1% daripada nilai kedudukan keseluruhan ke dalam akaun margin anda.

Kemudian, pada jam berikutnya, harga beralih kepada 0.6880/0.6882, maka dagangan anda telah berjaya. Anda boleh menutup kedudukan anda dengan menjualnya pada harga semasa iaitu AUD 0.6880.

Dalam hal ini, harga telah beralih seperti yang anda inginkan. Tetapi, sekiranya harga mengalami penurunan dan beralih pada harga sebaliknya daripada ramalan anda, anda akan mengalami kerugian. Jika margin bebas jatuh di bawah paras 50% daripada keperluan margin anda, kedudukan akan tertakluk kepada henti keluar.

Jika harga
AUD/USD
KepadaAnda Bakal Meraih atau Kerugian
(bagi kedudukan panjang)
Membawa kepada Pemulangan
Margin Awalan
Rises by 10%0.75603/0.75606USD 1374.61000%
Rises by 5%0.72167/ 0.72169USD 687.4500%
Declines by 10%0.61857/0.61859USD -1374.6-500%
Declines by 5%0.65293/0.65297USD -687.4-1000%

Spread Forex

SimbolProductStandard A/cRaw ECN A/c
MinAvgMinAvg
AUDCADAustralian Dollar vs Canadian Dollar1.21.930.41.16
AUDCHFAustralian Dollar vs Swiss Franc1.51.960.61.06
AUDJPYAustralian Dollar vs Japanese Yen1.31.680.40.78
AUDNZDAustralian Dollar vs New Zealand Dollar1.32.090.41.19
AUDSGDAUSTRALIAN DOLLAR VS SINGAPORE DOLLAR1.92.710.61.41
AUDUSDAustralian Dollar vs US Dollar1.11.400.3
CADCHFCanadian Dollar vs Swiss Franc1.42.050.51.15
CADJPYCanadian Dollar vs Japanese Yen1.52.080.61.18
CHFJPYSwiss Franc vs Japanese Yen1.52.170.61.27
EURAUDEuro vs Australian Dollar1.41.910.30.81
EURCADEuro vs Canadian Dollar1.92.70.51.3
EURCHFEuro vs Swiss Franc1.31.650.40.75
EURCZKEURO VS CZECH KORUNA317.4378.23.002361
EURGBPEuro vs Great Britain Pound1.31.710.20.61
EURHUFEuro vs Hungarian Forint8202090.816001870.75
EURJPYEuro vs Japanise Yen1.31.540.20.44
EURNOKEuro vs Norwegian Krone10.524.653.217.35
EURNZDEuro vs New Zealand Dollar2.13.31.22.4
EURPLNEuro vs Polish Zloty9.316.226.213.12
EURSEKEuro vs Swedish Krona8.522.973.217.67
EURSGDEuro vs Singapore Dollar1.52.40.61.5
EURTRYEuro vs Turkish Lira3.117.880.214.98
EURUSDEuro vs US Dollar1.11.1900.09
EURZAREuro vs South African Rand31.579.7820.268.47
GBPAUDGreat Britain Pound vs Australian Dollar1.52.680.61.78
GBPCADGreat Britain Pound vs Canadian Dollar1.52.720.61.82
GBPCHFGreat Britain Pound vs Swiss Franc1.52.380.61.48
GBPJPYGreat Britain Pound vs Japanese Yen1.32.130.21.03
GBPNZDGreat Britain Pound vs New Zealand Dollar1.93.610.62.31
GBPPLNGREAT BRITAIN POUND VS POLISH ZLOTY4.517.463.216.16
GBPSEKGreat Britain Pound vs Swedish Krona11.433.196.928.69
GBPSGDGreat Britain Pound vs Singapore Dollar1.63.310.62.31
GBPUSDGreat Britain Pound vs US Dollar0.11.5900.49
NZDCADNew Zealand Dollar vs Canadian Dollar1.52.480.61.58
NZDCHFNew Zealand Dollar vs Swiss Franc1.72.30.81.4
NZDJPYNew Zealand Dollar vs Japanese Yen1.52.170.61.27
NZDSGDNew Zealand Dollar vs Singapore Dollar1.72.810.81.91
NZDUSDNew Zealand Dollar vs US Dollar1.21.6500.45
USDCADUS Dollar vs Canadian Dollar1.11.580.10.58
USDCHFUS Dollar vs Swiss Franc1.21.6100.41
USDCNHUS Dollar vs Chinese Yuan1.31.731.11.63
USDCZKUS DOLLAR VS CZECH KORUNA61.4104.844.287.6
USDHKDUS Dollar vs Hong Kong Dollar14.916.041415.14
USDHUFUS DOLLAR VS HUNGARIAN FORINT7201421.35001201.3
USDJPYUS Dollar vs Japanese Yen1.11.4600.36
USDNOKUS Dollar vs Norwegian Krone12.525.264.216.96
USDPLNUS Dollar vs Polish Zloty10.518.95715.45
USDSEKUS Dollar vs Swedish Krona11.724.453.215.95
USDSGDUS Dollar vs Singapore Dollar1.72.050.81.15
USDTRYUS Dollar vs Turkish Lira2.513.740.211.44
USDZARUS Dollar vs South African Rand22.945.2810.232.58
Start Forex Trading with
an Australian Regulated Broker
Berdagang sekarang dengan Broker Forex dan CFD Australia


bullet Akses +10,000 instrumen kewangan
bullet Auto buka & tutup kedudukan
bullet Kalendar berita & ekonomi
bullet Penunjuk & carta teknikal
bullet Banyak lagi alat yang disertakan

Dengan memberikan e-mel anda, anda bersetuju dengan dasar privasi FP Markets dan untuk menerima bahan pemasaran yang akan datang daripada FP Markets. Anda boleh menghentikan langganan pada bila-bila masa.





Get instant Updates in Telegram
Sitemap | © FP Markets 2020